
| Parameter | Value |
|---|---|
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 2 V to 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 4 |
| Switching Frequency | 460 kHz |
| Max Input Voltage | 28 V |
| Min Input Voltage | 5.5 V |
| Topology | Step-Down (Buck) Synchronous (2), Linear (LDO) (2) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
